6,987,032 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Golub
W dniu 8 listopada br. w komendzie powiatowej w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się spotkanie nt. kampanii "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Naradę otworzył Komendant Powiatowy bryg. Paweł Warlikowski, który przywitał przybyłych gości i przedstawił cel spotkania.
Kolejno głos zabrał z-ca Komendanta Powiatowego st. kpt. Witold Juszczak, który omówił temat ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, która porusza temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
Mł. bryg. Karol Cachnij omówił zagadnienia związane z występowaniem zagrożeń związanych z zatruciami tlenkiem węgla oraz toksycznymi gazami po pożarowymi na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Ponadto przedstawił wymagania techniczne, jakie powinny posiadać budynki wielo i jednorodzinne.
Dowódca JRG st. kpt. Piotr Kubacki przedstawił zdarzenia związane z podejrzeniem zatrucia dwutlenkiem węgla na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Podkreślił wzajemną współpracę z zespołem ratownictwa medycznego oraz kominiarzami przy tego typu zdarzeniach. Ponadto omówił sposób działania czujek tlenku węgla i dymu.
Następnie o obowiązku okresowych kontroli oraz sprawdzaniu stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych informowała Pani Sylwia Foksińska - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Kierownik Pogotowia Ratunkowego w Golubiu-Dobrzyniu Rafał Fałkowski przedstawił skutki zatruciem tlenkiem węgla oraz omówił procedurę działań ratowniczych podejmowanych przez państwowe ratownictwo medyczne.
Krzysztof Skrzyniecki prowadzący sprawy Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego przedstawił działania podjęte przez urząd w zakresie kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa oraz poinformował o konkursie zorganizowanym przez starostwo, w którym można wygrać czujki czadu i dymu.
Na zakończenie Mistrz Kominiarski Zbigniew Bożek przypomniał zebranym, że źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych i dymowych. Poinformował o konieczności sprawdzania i czyszczenia kominów.
W spotkaniu uczestniczyli zarządcy nieruchomości, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, przedstawiciele miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej, osoby prowadzące sprawy ochrony przeciwpożarowej w urzędach miast i gmin, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Kierownik Pogotowia Ratunkowego, przedstawiciel Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego prowadzący sprawy zarządzania kryzysowego, mistrzowie kominiarscy, prezesi jednostek OSP z terenu powiatu golubsko-dobrzyńskiego
Dziękujemy gościom za przybycie!Żródło: KP PSP Golub-Dobrzyń
Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę