6,898,051 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

Nowe wozy dla strażaków
Strażacy ochotnicy z naszego województwa wzbogacą się o nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu w ramach zadania publicznego "Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych" zostały przekazane we Włocławku.

"Wozy, które dzisiaj Państwo otrzymacie, to przede wszystkim zasługa parlamentarzystów. Jeszcze w styczniu wnieśli stosowną poprawkę podczas procedowania nad budżetem państwa. Dzięki temu 2,5 miliona złotych mogło trafić do naszego regionu. Chciałbym jednocześnie podkreślić bezcenny wkład ochotniczych straży w zapewnienie bezpieczeństwa naszych obywateli. Przykład tego mieliśmy podczas ubiegłorocznej nawałnicy, kiedy to armia strażaków i strażaków ochotników, wspólnymi siłami pomagała wszystkim poszkodowanym. Chcę także zapewnić o tegorocznym wsparciu dla strażaków ochotników – będzie to przeszło 16 mln zł. Mamy również ustawę modernizacyjną, z której w latach 2017-2020 do OSP trafia kwota przeszło 500 mln zł" – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W uroczystości w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 we Włocławku uczestniczyli także komendant wojewódzki PSP nadbryg. Janusz Halak, prezesi i naczelnicy OSP z regionu, parlamentarzyści i samorządowcy. Samochody trafią do powiatów: włocławskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, chełmińskiego, lipnowskiego i radziejowskiego oraz aleksandrowskiego. Podczas spotkania wręczono także akty przekazania dwóch samochodów dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie.

"Dla mnie to wielka radość, że poprawka, którą wspólnie jako parlamentarzyści PiS z naszego regionu złożyliśmy na początku roku, ziszcza się i staje się faktem. Sprzęt trafia do tych miejsc w regionie, które są poza zasięgiem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, do tych miejsc które dotąd wsparcia nie otrzymywały" – mówiła poseł Joanna Borowiak.

Przekazane dzisiaj umowy dotyczą dofinansowania jednostek ochotniczych straży pożarnych w województwie kujawsko-pomorskim na łączną kwotę 2,5 miliona złotych. Środki pochodzą z budżetu państwa i są przeznaczone na zakup 8 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Samochody dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie zostały zakupione w ramach funduszy europejskich, projektu pod nazwą "Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I". Są to:

średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa kolejowego - na podwoziu pojazdu Mercedes-Benz Atego. Zabudowę pożarniczą wykonała firma "Bocar" Sp. z o.o. z Korwinowa koło Częstochowy. Wartość pojazdu wynosi 1.097.898, w tym 933.213,30 z Funduszu Spójności i 164.684,70 z rezerwy celowej budżetu państwa (wkład krajowy).
średni samochód ratownictwa technicznego z żurawiem - pojazd został zabudowany na podwoziu SCANIA P370 z 2-drzwiową, 3-osobową kabiną załogową. Zabudowę pożarniczą wykonała firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp z o.o. z Bielska-Białej. Wartość pojazdu wynosi 1.659.270, w tym 1.410.379,50 z Funduszu Spójności i 248.890,50 z rezerwy celowej budżetu państwa (wkład krajowy).

Uroczystość podsumował Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusz Halak: "Samochody trafiają do jednostek, które dotąd były pomijane w dofinansowaniach i na pewno nie byłoby ich stać na zakup takiego sprzętu. Będzie to istotne ich wzmocnienie, które poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Chciałbym podziękować za to wsparcie i przypomnieć, że ten rok jest wyjątkowy pod względem dofinansowania, które trafia do strażaków. Takiej pomocy w historii naszego województwa nie było nigdy wcześniej. Ostatnie wydarzenia - pożary składowisk odpadów i chemikaliów - pokazują, że ten nowoczesny sprzęt jest nam bardzo potrzebny.Zdjęcia i tekst: KPUW
Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę