6,898,067 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

Działania na lodzie
W sobotę 10 lutego br., na Gople odbyły się pokazy z zakresu ratownictwa lodowego. Pokazy poprzedzone były szkoleniem, które miało na celu przedstawić specyfikę i metody pracy ratowników podczas zdarzeń na akwenach w sezonie zimowym. Ratownicy uczyli jak zachować się na lodzie i co zrobić kiedy lód załamie się pod nami lub osobą postronną. W wydarzeniu wzięli udział: Strażacy z województwa Kujawsko-Pomorskiego, WOPR, Policja, Straż Rybacka, oraz Ratownicy Medyczni.

Pokazy odbyły się pod honorowym patronatem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka. Swoją obecnością zaszczycili je również Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Janusz Halak oraz jego zastępca mł. bryg. Jacek Kaczmarek.

Było to jedno z wielu przedsięwzięć związanych z profilaktyką bezpiecznych zachowań na lodzie, w których uczestniczyli kujawsko-pomorscy strażacy. W ostatnim okresie w związku z prowadzoną na terenie całego kraju akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo" na terenie całego województwa między innymi w Golubiu-Dobrzyniu, Żninie, Nakle nad Notecią, Brodnicy, Inowrocławiu, Lipnie, Rypinie, Radziejowie, Mogilnie, Włocławku oraz Sępólnie Krajeńskim strażacy z Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali szkolenia, ćwiczenia, pogadanki oraz pokazy.

W województwie kujawsko-pomorskim dziś rozpoczęły się ferie zimowe. Należy pamiętać, że nie ma bezpiecznego lodu na rzekach, jeziorach czy stawach! Korzystajmy tylko ze specjalnie przygotowanych ślizgawek i lodowisk.
Tekst: st. kpt. Arkadiusz Piętak
Zdjęcia: Daniel Pach, mojakruszwica.pl, KP PSP Żnin, JRG Mogilno, KP PSP Rypin, KP PSP Lipno, KM PSP Włocławek, KP PSP Brodnica
Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę