7,119,948 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu


W dniach 19 -20 października br. w obiektach Uzdrowiska Wieniec - Zdrój, w powiecie włocławskim, odbyła się II Ogólnopolska konferencja techniczna pt. „Czy to już poważna awaria przemysłowa?” pod patronatem honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Kujawsko – Pomorski, a patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem objął Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Wydarzenie to było odpowiedzią na oczekiwania, potrzeby i wyzwania stojące przed administracją rządową i samorządową, polskim przemysłem oraz sektorem publicznym w zakresie przeciwdziałania poważnym awariom przemysłowym oraz ich skutkom. Konferencja umożliwiła wymianę doświadczeń, a także możliwość zaprezentowania dobrych praktyk w aspekcie zdarzeń awaryjnych, związanych z uwolnieniem substancji niebezpiecznych do środowiska.

W przerwach konferencji można było zapoznać się z bogatą ofertą firm oferujących gamę urządzeń, instalacji i narzędzi, służących technicznemu wspomaganiu systemu przeciwdziałania poważnym awariom i ich skutkom.
Drugiego dnia konferencji odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego i wodno-nurkowego w Marinie Zarzeczewo we Włocławku z udziałem sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego województwa kujawsko-pomorskiego oraz Zakładowej Straży Pożarnej Zakładu ANWIL S.A. Włocławek.

W ramach ćwiczeń zaprezentowano potencjał ratowniczy oraz procedury postępowania na wypadek zdarzenia w transporcie rzecznym z udziałem substancji niebezpiecznych dla zdrowia, życia ludzi i środowiska. Monitoring zagrożeń wspomagały bezzałogowe statki powietrzne.

MJK
S. Sulkowski
Foto: M. Krzemkowski, M. Bulkowski, A. Olejniczak
Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę